زمان برگزاری آزمون مدارس تیزهوشان 97 – 98 ساعت 09 : 00 صبح روز جمعه 11 / 03 / 1397 ، به صورت هماهنگ کشوری می باشد . سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان هر ساله برای شناسایی دانش آموزان با استعداد و تیزهوش اقدام به برگزاری آزمون تیزهوشان ، در دو پایه تیزهوشان ششم به هفتم و نهم به دهم برای ورود دانش آموزان به متوسطه دوره اول و دوم می کند . مدارس تیزهوشانبه دلیل کیفیت بالای تحصیلی همواره مورد توجه والدین دانش آموزان می باشد . در سال گذشته حدود 16000 نفر از داوطلبان تیزهوشان ششم به هفتم و حدود 8 هزار نفر از داوطلبان تیزهوشان نهم به دهم پذیرفته نهایی شدند . در ادامه قصد داریم شرح کاملی در مورد زمان اعلام نتایج تیزهوشان 97 - 98 ، نحوه مشاهده کارنامه و همچنین راهنمای مشاهده نتایج آزمون مدارس تیزهوشان 97 - 98 ارائه دهیم . 

 

زمان و نحوه اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان 97 – 98

تا کنون هیچ اطلاعیه ای مبنی بر زمان اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان 97 – 98 ارائه نشده است . ولی با توجه به روال سالیان گذشته اعلام نتایج آزمون تیزهوشان احتمالا حدودا 5 الی 6 هفته بعد از برگزاری آزمون نمونه دولتی می باشد . برای مشاهده نتایج آزمون تیزهوشان خود می توانید به سایت تیزهوشان azmoon.medu.ir مراجعه کنید . نکته قابل توجه این است که مطابق اطلاعیه ای که توسط وزارت آموزش و پرورش منتشر شده ، تغییرات گسترده ای در آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی به وجود آمده است که از جمله این تغییرات می توان به نداشتن ثبت نام در آزمون ششم به هفتم و ادغام آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی اشاره کرد .
البته توصیه می شود برای اطلاع از زمان دقیق اعلام نتایج آزمون تیزهوشان 97 – 98 عضو کانال تلگرام تیزهوشان تحصیلیکو شوید .


 

 

 

 

راهنمای مشاهده نتایج آزمون مدارس تیزهوشان 97 – 98

در این بخش قصد داریم راهنمای تصوری مشاهده نتایج آزمون مدارس تیزهوشان 97 – 98 را در مقطع ششم ابتدایی و نهم به دهم ارائه دهیم ، تا به این صورت داوطلبان گرامی به راحتی بتوانند روند مشاهده و دریافت کارنامه آزمون تیزهوشان خود را انجام دهند . نکته قابل ذکر این است که برای مشاهده اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان کل کشور می بایست صرفا به سایت azmoon.medu.ir مراجعه نمیایید و هیچ سایت دیگری برای اعلام نتایج وجود ندارد . داوطلبان می توانند همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید ، پس از ورود به سایت ذکر شده در صفحه اول کد ملی دانش آموز و سریال شناسنامه آن را در کادر های سمت راست وارد کنند :

 

در صفحه ی بعدی اطلاعات هویتی دانش آموز به همراه وضعیت پذیرش در آزمون آن مشخص شده است . همانند تصویر زیر ، می توانید در ستون " وضعیت قبولی " مشاهده کنید که فرزندتان در آزمون تیزهوشان پذیرفته شده یا خیر ؟ و همچنین با کلیک روی آیکون زیر ستون مدیریت می توانید ، کارنامه دانش آموز خود را مشاهده نمایید . البته در این کارنامه برای داوطلبانی که پذیرفته نشده اند ، تعداد سوالات صحیح و غلط و نزده در هر درس به همراه تراز کسب شده و تراز آخرین نفر قبولی در مدارس انتخابی نمایش داده شده است و  برای داوطلبانی که پذیرفته شده اند در این قسمت می توانند نام مدرسه قبولی خود را مشاهده نمایند .

 

 


جزئیات اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان 97 – 98

با در نظر داشتن سوالات پر تکراری که در خصوص جزئیات اعلام نتایج آزمون تیزهوشان برای دانش آموزان مطرح شده است ، توصیه می شود نکات ذکر شده در ادامه را به دقت مطالعه کنید :
1.    اعلام نتایج تیزهوشان 97 – 98 فقط در یک مرحله صورت می گیرد . یعنی دانش آموز یا قطعا در آزمون قبول شده یا به دلیل عدم کسب تراز قبولی تیزهوشان پذیرفته نشده است .
2.    برای داوطلبانی که در آزمون نتیجه قبولی کسب می کنند ، صرفا نام مدرسه قبولی درج می شود ، ولی برای داوطلبانی که نتوانسته اند رتبه قبولی تیزهوشان را کسب کنند تا حداکثر یک هفته بعد از اعلام نتایج آزمون ، کارنامه عدم قبولی که شامل تعداد پاسخ های صحیح و غلط ، تراز هر درس ، تراز کل آزمون و تراز آخرین نفر قبولی مدارس منتخب دانش آموز است ، منتشر می شود . بنابراین چیزی تحت عنوان " اسامی قبول شدگان تیزهوشان 97 - 98 " یا " لیست اسامی کسانی که در آزمون تیزهوشان قبول شده اند " یا " اسامی پذیرفته شدگان تیزهوشان " وجود خارجی ندارد و هر کس می بایست برای مشاهده نتیجه خود به پنل شخصی در سایت Azmoon.medu.ir مراجعه نماید .
3.    در صورتی که تمایل به درخواست تجدید نظر و اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان 97 - 98 را دارید می بایست فقط به سامانهAzmoon.medu.ir مراجعه کرده و درخواست خود را ثبت نمایید و مجدد با مراجعه به سایت پاسخ خود را مشاهده کنید .
4.    در مواقعی که دو دانش آموز دوقلو ( همجنس یا غیر همجس ) به صورت همزمان در آزمون تیزهوشان نهم به دهم شرکت کنند و در صورت قبولی یکی از آن ها ، دیگری صرفا زمانی که 80 درصد نمره آخرین فرد پذرفته شده را کسب کند می تواند در یکی از انتخاب هایش مازاد بر ظرفیت ثبت نام کند . این قانون هم برای داوطلبان تیزهوشان ششم ابتدایی و هم تیزهوشان نهم به دهم صدق می کند . به عنوان مثال دختر و پسر دوقلویی را در نظر بگیرید که یکی از آن ها ( مثلا دختر ) در یکی از انتخاب هایش پذیرفته شده و نمره برادرش که در آزمون پذیرفته نشده 34000 است ( منظور نمره ای است که به عنوان نمره کل نهایی در کارنامه پسر درج شده ) . حال باید بررسی کنیم ببینیم در مدارسی که پسر در انتخاب هایش مشخص کرده نمره آخرین نفر قبولی چند است ( این هم در کارنامه درج شده ) . به عنوان مثال اگر نمره آخرین نفر قبولی یکی از انتخاب های دانش آموز پسر 42000 باشد باید این عدد را در 80 درصد ضرب کنیم که می شود 33600 . بنابراین چون نمره دانش آموز ( 34000 ) از 80 درصد نمر آخرین نفر قبولی یکی از انتخاب هایش ( 42000 ) بیشتر شده این دانش آموز می تواند به واسطه اینکه همزادش ( خواهر دوقلویش ) در آزمون قبول شده ، او هم می تواند در مدرسه تیزهوشان مورد نظر ثبت نام کند .
5.    همزمان با اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان 97 - 98 ، نشانی دقیق دبیرستان های تیزهوشان ( استعداد های درخشان ) ، تاریخ مراجعه برای ثبت نام و مدارک مورد نیاز اطلاع رسانی می شود . آخرین مهلت ثبت نام نهایی مدارس تیزهوشان برای داوطلبانی که قبول نهایی شده اند احتمالا حداکثر تا پایان مرداد ماه 97 می باشد و بعد از آن ثبت نام مجاز نخواهد بود .
کلیه داوطلبان اگر سوالی در خصوص مشاهده کارنامه و اعلام نتایج آزمون تیزهوشان ششم به هفتم و نهم به دهم 97 - 98 ، دریافت کارنامه ،محتویات کارنامه ، اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان و جزئیات ثبت نام نهایی پذیرفته شدگان دارند ، می توانند از هرجای ایران که هستند سوالات خود را از مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تحصیلیکو بپرسند ، برای این کار کافیست از سامانه مشاوره تحصیلی تلفنی ما استفاده کنید .

 

 

 

 منبع : اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان 97

 

 

 

 

اعلام نتایج اولیه دکتری , انتخاب رشته دکتری 97 , دفترچه انتخاب رشته دکتری , دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 97 , زمان انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 97 , زمان انتخاب رشته دکتری 97 ,انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 97 , انتخاب رشته دکتری , انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد , تاثیر سهمیه در انتخاب رشته دکتری , حد نصاب و تراز قبولی دعوت به مصاحبه آزمون دکتری حقوق نفت و گاز, حدنصاب و تراز قبولی دعوت به مصاحبه آزمون دکتری مهندسی نفت دانشگاه آزاد , حدنصاب و تراز قبولی دعوت به مصاحبه آزمون دکتری مهندسی شیمی دانشگاه آزاد , حدنصاب و تراز قبولی دعوت به مصاحبه آزمون دکتری حسابداری دانشگاه آزاد , حد نصاب و تراز قبولی دعوت به مصاحبه آزمون دکتری مهندسی شیمی , حد نصاب و تراز قبولی دعوت به مصاحبه آزمون دکتری مهندسی نفت , حد نصاب و تراز قبولی دعوت به مصاحبه آزمون دکتری حسابداری , حد نصاب و تراز قبولی دعوت به مصاحبه آزمون دکتری علوم جانوری تکوینی , حد نصاب و تراز قبولی دعوت به مصاحبه آزمون دکتری مدیریت فناوری اطلاعات , حد نصاب و تراز قبولی دعوت به مصاحبه آزمون دکتری علوم جانوری فیزیولوژی , نحوه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 97  98 , اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان , اعلام نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی