زمان برگزاری آزمون تیزهوشان 97 – 98 ساعت 09 : 00 صبح روز جمعه 11 / 03 / 1397 می باشد ، که در این بازه زمانی کلیه دانش آموزانی که درثبت نام آزمون تیزهوشان شرکت نموده اند به رقابت با یکدیگر می پردازند . در سال های قبل نتایج آزمون تیزهوشان پس از برگزاری آزمون نمونه دولتی اعلام می شد ، ولی امسال به دلیل اغام شدن آزمون نمونه دولتی و آزمون تیزهوشان توسط وزارت آموزش ورورش اعلام نتایج آزمون تیزهوشان 97 – 98 احتمالا 2 الی 3 هفته بعد از برگزاری آزمون تیزهوشان در سامانه Azmoon.medu.ir اعلام می شود . برای دانش آموزانی که موفق به کسب نمره قبولی در آزمون نشوند کارنامه عدم قبولی صادر می شود که در آن مشخص شده که هر دانش آموز چه تعداد پاسخ صحیح ، غلط یا نزده داشته ، چه نمره ای کسب نموده و نمره آخرین فرد قبولی در مدارس انتخابی چند بوده است . سوالی که ذهن اکثر داوطلبان را بعد از عدم قبولی در آزمون مشغول می نماید ، این است که آیا حق اعتراض به آزمون تیزهوشان وجود دارد یا خیر ؟ در پاسخ باید گفت که بله ، سازمان آموزش و پرورش برای دانش آموزانی که نتوانسته اند نمره و رتبه قبولی کسب کنند امکان اعتراغض به نتایج تیزهوشان را فراهم نموده است . در ادامه راهنمای اعتراض به نتایج آزمون مدارس تیزهوشان 97 – 98 را ارائه داده ایم . 

زمان و نحوه اعتراض به نتایج آزمون مدارس تیزهوشان 97 – 98

هر ساله سازمان ملی پرورش استعداد های درخشان بازه زمانی را برای دانش آموزانی که در آزمون تیزهوشان 97 – 98 شرکت نموده و پس از مشاهده اعلام نتایج آزمون تیزهوشان  نمره و رتبه قولی را کسب نکرده اند ، برای اعتراض به نتایج آزمون مدارس تیزهوشان در نظر می گیرد . ثبت درخواست اعتراض تیزهوشان بصورت اینترنتی و از طرق مراجعه به سایت azmoon.medu.ir صورت می گیرد .


 

 

 

 

راهنمای تصویری ثبت درخواست اعتراض به نتایج آزمون مدارس تیزهوشان 97 – 98

برای ثبت درخواست اعتراض به نتایج آزمون مدارس تیزهوشان 97 - 98 باید ابتدا وارد سایت Azmoon.medu.ir شوید و با وارد نمودن کد ملی وسریال 6 رقمی شناسنامه در سمت راست صفحه ، اولین گام برای مشاهده کارنامه خود را بردارید . در انتها راهنمای تصویری ثبت اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان را ارائه می کنیم . پس از وارد نمودن اطلاعات ذکر شده شما ورد صفحه ای که در تصویر زیر مشاهده می کنید می شوید :

همانطور که در تصویر نشان داده ایم ، با کلیک روی آیکونی که با فلش شماره 1 مشخص شده است ، می توانید تصویر پاسخ برگ آزمون تیزهوشان خود یا فرزندتان را مشاهده کنید . درواقع این امکان را برای داوطلبانی گذاشته اند که ممکن است تعداد پاسخ های صحیح ، غلط و نزده در پاسخبرگ با آنچه در کارنامه درج شده است متفاوت باشد . اما اصل قضیه و امکان اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان با کلیک روی آیکونی که با فلش شماره 2 مشخص شده است ممکن می شود . به این شکل که با کلیک روی آیکون مربوط به فلش شماره 2 ، فرم زیر در مقابل شما ظاهر خواهد شد :

در این فرم داوطلبان امکان اعتراض به نتایج آزمون خود را در قالب 5 موضوع دارند :
1.    عدم مطابقت تعداد پاسخ های صحیح – نزده- غلط مندرج در کارنامه با تصویر پاسخ برگ
2.    خطا در محاسبه نمره کل آزمون
3.    عدم مطابقت الویت های مندرج در کارنامه با الویت های درج شده در کارت ورود به جلسه
4.    عدم اعلام ضابطه پذیرش مربوط به دوقلوها
5.    سایر موارد
داوطلبان می توانند اعتراض خود را در قالب حداکثر 3 مورد از 5 مورد خود در این فرم وارد کند ، به عنوان مثال داوطلبی ممکن است هم به مطابقت نداشتن تعداد پاسخ های صحیح مندرج در کارنامه با تصویر پاسخبرگ ، نسبت به مطابقت نداشتن اولویت های انتخابی با اولویت های مندرج در کارت ورود به جلسه و اعمال نشدن ضابطه پذیرش مربوط به دوقلو ها اعتراض داشته باشد . برای توضیح هر کدام از این موارد باید توضیحات حداکثر 4 خطی در دفاع از اعتراض خود ثبت کنید . در کنار این موارد می توانید بخش آخر فرم که مریوط به پیشنهادها و نظرات اصلاحی می باشد را نیز تکمیل نمایید . بعد از پایان تکمیل فرم ، روی گزینه " ذخیره " کلیک می کنید و در صفحه بعدی مشابه شکل زیر ، کد پیگیری مربوط به اعتراض خود را یادداشت نمایید .


 ثبت درخواست اعتراض تیزهوشان بصورت اینترنتی و از سایت azmoon.medu.ir انجام می شود 


زمان رسیدگی به اعتراض به نتایج آزمون مدارس تیزهوشان 97 – 98

در حال حاضر زمان دقیقی برای رسیدگی به درخواست های اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان 97 – 98 مشخص نشده است ، ولی با توجه به تجربیات سال قبل ، احتمالا حداکثر بین 2 الی 3 هفته بعد از پایان مهلت اعتراض تیزهوشان ، نتایج رسیدگی به اعتراضات اعلام خواهد شد . به کلیه داوطلبان توصیه می شود که برای اطلاع از اخبار مربوط به زمان دقیق رسیدگی به اعتراض به نتایج آزمون مدارس تیزهوشان 97 – 98 و همچنین کلیه روند مربوط به آزمون تیزهوشان 97 - 98 عضو کانال تلگرام تیزهوشان شوید .

 

 

منبع : اعتراض به نتایج آزمون مدارس تیزهوشان 97

کارت ورود به جلسه آزمون مدارس نمونه دولتی 97 - 98 , ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی 97  98 ,ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی نهم به دهم 97 - 98 , ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی ششم ابتدایی 97  98 , ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم 97  98 , ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان ششم ابتدایی 97  98 , ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 97  98 , کارت ورود به جلسه آزمون مدارس تیزهوشان 97  98 , شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان , ثبت نام آزمون تیزهوشان , ثبت نام آزمون نمونه دولتی , پرداخت هزینه ثبت نام تیزهوشان 97 , هزینه ثبت نام آزمون تیزهوشان 97 98  , زمان ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 97  98 , مدارک ثبت نام آزمون نمونه دولتی 97 - 98 ,ویرایش اطلاعات ثبت نام آزمون تیزهوشان 97 - 98 , ویرایش اطلاعات ثبت نام آزمون نمونه دولتی 97 98 , زمان ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی 97  98 , هزینه ثبت نام آزمون نمونه دولتی 97  98 ,مدارک ثبت نام آزمون تیزهوشان 97  98 , اعتراض به نتایج آزمون مدارس تیزهوشان 97 , شرایط ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی 97