گروه آزمایشی هنر جزوه رشته های شناور است و داوطلبان گروه های آزمایشی دیگر نیز می توانند در این کنکور شرکت نمایند . برای شرکت در کنکور سراسری هنر مانند دیگر گروه های آزمایشی ریاضی ، تجربی ، انسانی و زبان می توان با داشتن مدرک پیش دانشگاهی ( نظام قدیم و یا جدید ) و یا فوق دیپلم ( مدرک کاردانی ) در این آزمون شرکت کنند . کنکور هنر شامل پنج زیر گروه است که با توجه به رشته مورد علاقه داوطلب ضرایب دروس اختصاصی در کنکور آن ها متفاوت است در کنکور هنر هم مانند سایر گروه های آزمایشی شما در جلسه کنکور ، دو دفترچه عمومی و اختصاصی هنر دریافت خواهید کرد . برای بیشتر رشته های گروه آزمایشی هنر آزمون عملی برگزار می شود که زمان برگزاری آزمون عملی بعد از انتشار نتایج اولیه کنکور سراسری است برای شرکت در آزمون عملی هنر نیاز به دریافت کرت ورود به جلسه است که در ادامه مقاله راهنمای دریافت کارت ورود به جلسه آزمون عملی هنر 97 در رشته های نوازندگی موسیقی جهانی ، کتابت و نگارگری ، طراحی صنعتی ، نقاشی ، ارتباط تصویری ، هنر های تجسمی ، طراحی پارچه و طراحی لباس را آورده ایم .


 

آزمون عملی کنکور هنر چیست ؟

 برخی از رشته‌ های گروه هنر متمرکز با شرایط خاص هستند مثل طراحی صنعتی ، ارتباط تصویری ، نمایش ، کتابت و نگارگری ، آهنگسازی و طراحی پارچه و لباس ... مستلزم پذیرفته شدن در دو مرحله کنکور است . مرحله‌ی اول ، مرحله‌ ای است که تمامی داوطلبان آزمون عملی گروه هنر در کنکور سراسری هنر شرکت می کنند و بین همه‌ی آن‌ ها مشترک است که این مرحله شامل امتحان تستی دروس عمومی و اختصاصی می باشد . در مرحله دوم داوطلبان گروه آزمایشی هنر که در کنکور هنر شرکت کرده اند به منظور شرکت در آزمون عملی می­ بایست نسبت به انتخاب حداکثر دو مجموعه از رشته‌ های تحصیلی که عنوان آن ها تحت عنوان جدول امسال در بازه زمانی 97/04/09 تا 97/04/15 از طریق پایگاه اطلاع‌ رسانی سازمان سنجش اعلام شد اقدام می کردند داوطلبانی که اقدام به انتخاب یک ( 1 ) مجموعه از مجموعه‌ های رشته‌ های تحصیلی ذی ربط برای شرکت در آزمون عملی اقدام می‌ نمایند ، می­ بایست نسبت به پرداخت مبلغ 400.000 ( چهارصد هزار ) ریال بابت هزینه آزمون عملی به صورت اینترنتی به وسیله کارت‌ های بانکی عضو شبکه شتاب ، از تاریخ فوق اقدام می کردند . آزمون عملی برای کلیه رشته‌ های متمرکز با شرایط خاص در دهه دوم مرداد ماه برگزار خواهد شد که اکنون در سایت سازمان سنجش کشور لینک دریافت کاررت ورود به جلسه آزمون عملی هنر فعال می باشد .

 


زمان و نحوه دریافت کارت ورود به جلسه کنکور هنر 97

داوطلبان کنکور هنر لازم است از روز چهارشنبه مورخ 10 مرداد 97 ، برای دریافت کارت ورود به جلسه آزمون عملی هنر به سایت سازمان سنجش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه کنند . در زیر راهنمای تصویری دریافت کارت ورود به جلسه آزمون عملی هنر قابل مشاهده است .

 

 

در ادامه این قسمت نحوه ورود به سامانه دریافت کارت ورود به جلسه آزمون عملی هنر 97 از هر سه روش شرح داده شده است :

روش اول : جستجو بر اساس مشخصات کارت اعتباری

در این روش داوطلب با داشتن شماره پرونده ، سریال ثبت نام ، شماره شناسنامه و وارد کردن کد امنیتی درون کادر می تواند کارت ورود به جلسه خود را مشاهده و دریافت نماید .

 

 

روش دوم : جستجو بر اساس مشخصات فردی

در این روش داوطلب با داشتن شماره پرونده ، نام خانوادگی ، نام ، سال تولد ، شماره شناسنامه و وارد کردن کد امنیتی درون کادر می تواند کارت ورود به جلسه خود را مشاهده و پرینت نماید .

 

 

روش سوم : مخصوص داوطلبانی که دارای کد نقص پرداخت می باشند

این قسمت مخصوص داوطلبانی است که دارای کد نقص پرداخت می باشند . 

 

داوطلبان آزمون عملی کنکور هنر 97 با توجه به اینکه قصد شرکت در آزمون عملی کدام یک از رشته هارا دارند می توانند با کلیک بر روی لینک های زیر وارد سامانه دریافت کارت ورود به جلسه خود شوند .

برای دریافت کارت ورود به جلسه  آزمون عملی رشته نوازندگی موسیقی جهانی کلیک کنید  
برای دریافت کارت ورود به جلسه  آزمون عملی رشته کتابت و نگار گری کلیک کنید .
برای دریافت کارت ورود به جلسه  آزمون عملی رشته طراحی صنعتی کلیک کنید .
برای دریافت کارت ورود به جلسه  آزمون عملی رشته نقاشی ، ارتباط تصویری ، هنر های تجسمی ، طراحی پارچه و طراحی لباس کلیک کنید .


نحوه دریافت اطلاعات ثبت نام از سایت سازمان سنجش 97

آن دسته از داوطلبانی که اطلاعات ثبت نامی خود را که شامل شماره پرونده ، سریال ثبت نام یا شماره داوطلبی ( شماره صندلی ) است ، در دسترس ندارند ، می توانند با ارسال درخواست به سازمان سنجش از طریق سامانه پاسخگویی این سایت ، از کارشناسان مربوطه دریافت نمایند . برای مطالعه راهنمای نحوه ثبت درخواست در سایت سازمان سنجش کلیک کنید .

 


منبع : راهنمای دریافت کارت ورود به جلسه آزمون عملی کنکور هنر 97